Obserwatorzy

niedziela, 1 grudnia 2013

My Favorite Barbie – Superstar

Lalki kupuję kompulsywnie.

Mam listę lalek, które chcę kupić, ale kolekcja i tak żyje własnym życiem. Najczęściej przy okazji licytowania jakiejś lalki z listy zobaczę inną pannę, na którą wcześniej nie zwróciłam uwagi i trach, zaczyna mi się podobać i „dziwnym” zbiegiem okoliczności trafia do mnie. Potem już kwestią czasu jest kiedy zjawią się jej koleżanki bliższe i dalsze.

Tak było z serią Barbie Basics, których mam takie mnóstwo, że już nie mam ich jak eksponować. Podobnie było z lalkami orientalnymi, których też mam niemało.

Kolejny raz historia powtórzyła się z lalkami, które nazywam dla własnych potrzeb lalkami retro, ale żeby choć trochę trzymać się jakiegokolwiek porządku zacznę od lalki repro, czyli reprodukcji Barbie Superstar, którą kupiłam jakieś półtora roku temu.

Nazwa: Barbie Superstar 1977 Reproduction
Seria: My Favorite Barbie (50th Anniversary)
Nr katalogowy: N4978
Rok produkcji: 2008Barbie przypomina oryginał, ale właśnie tylko przypomina, bo faktycznie jest jedynie kopią.
Fajne jest pudełko z wiekiem, które można zdjąć i dzięki temu zrobić lepsze zdjęcia i dokładnie obejrzeć jego zawartość. Jak prawie wszystkie reprodukcje Barbie z serii My Favorite Barbie, lalka ma dodatkowy strój, oraz karty z rysunkami/zdjęciami i katalog ze strojami z epoki.

Mam wrażenie, że oprócz różowych butów ma również biżuterię w lekko różowym kolorze.

3 komentarze: