Obserwatorzy

sobota, 14 grudnia 2013

Dostojna jubilatka – Midge

Rok 2013 powoli się kończy, a obchodziliśmy w nim 50-e urodziny przyjaciółki Barbie – Midge. Mattel wypuścił z tej okazji jubileuszową reprodukcję Midge razem z Barbie.

W mojej kolekcji Midge z 1963 roku pojawiła się całkiem niedawno, ale bardzo mnie jej obecność cieszy. Jest to kolejny dowód na to, że moja kolekcja żyje własnym życiem. Z jednego odgałęzienia, które początkowo miało być nieduże, wyrastają kolejne gałązki, a z nich następne. W sumie całkiem to lubię, bo dzięki temu moje lalki mnie co i rusz zaskakują.

Moja Midge jest w wersji blond, ubrana w niebieskie bikini i ogólnie jest w całkiem dobrym stanie. Poza tym, że ma trochę zmazaną jedną brew, to nic jej nie brakuje. Ma świetnie ułożoną fryzurkę i nawet częściowo zachowany lakier na paznokciach u rąk i nóg.

Metryka:
Imię: Midge
Rok produkcji: 1962
Debiut na rynku: 1963
Face mold: Midge
Numer katalogowy: 860
Sygnatura na prawym pośladku: Midge 1962, Barbie 1958, by Mattel INC. Pattented
Miejsce produkcji: nie mam bladego pojęcia

Wszystkiego najlepszego, Midge!
4 komentarze:

 1. Hello from Spain: I like your vintage Midge. I bought the new Midge. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. Hola, que interesante, que conserves esta linda barbie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten błękit jej oczu jest wręcz hipnotyzujący! Nie jest "klasycznie" piękna, ale za to taka sympatyczna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha, nie wierzę, Do mnie także na początku grudnia trafiła właśnie ta Midge, także z lekko zmazaną brwią :) Niestety moja nie ma swoich majteczek. Bardzo gratuluję nowej cudownej Barbie, szczególnie że ten egzemplarz w wersji blond jest tak kolekcjonerski!

  OdpowiedzUsuń